Hraniční přechod Železná

Exkluzivně Vám nabízíme zprostředkování prodeje víceúčelové komerční nemovitosti, která se nachází na velice zajímavém místě u hlavní cesty cca 500m od hraničního přechodu SRN v obci Železná – Bělá nad Radbůzou. Dům je částečně podsklepený, s obytným patrem a podkrovím (zastavěná plocha 294 m2). Objekt, který byl dříve používán jako škola a restaurace s ubytováním, prošel v roce 2002 – 2006 celkovou rekonstrukcí, kdy bylo do domu i s nákupem nainvestováno více než 8.000 000,-Kč. Dispozičně se budova sestává z přízemí, kde se nachází bar, WC, pokoj s whirpoolem, kuchyní, technickým zázemím a krytou terasou. V patře je pět pokojů pro hosty a terasa. V podkroví se nachází 5 pokoj a byt 2+1. Zavedena el. 220/380 V, voda vlastní, 2x studna (zděná a vrtaná s 50m hloubkou za 150.000,- Kč.) Vytápění ústřední, kotel na dřevoplyn s centrální ohřevem vody el. zásobníkem na 800 L, obecní kanalizace. K budově náleží pozemky – zahrada o rozloze 528 m2 a parkoviště o rozloze 385 m2.

Objekt je zkolaudován jako pension s restaurací a v podkroví ubytování pro personál. Je tedy vhodný například jako noční klub, penzion pro Německé nebo České seniory, Hotel, rekreační zařízení atd.Dle platného územního plánu je možná změna na zařízení sociální péče, obchodu, zdravotnictví, školství, správy, jeslí, mateřských škol a pod.

V okolí se nachází nádherná nedotčená příroda a 50m od domu je vybudován nový procházkový park s jezerem. ( viz foto )
Možnost honitby v okolních lesích, rybolov, turistika.
V obci se dále nachází obchody, čerpací stanice a příjemná restaurace a vede zde Panevropská cyklostezka Paříž – Praha.
V sousedním městě Eslar a Schönsee v Německu, jsou Lázeňské parky, podél Ascha se nachází přírodní naučná steska, Slatinné koupaliště Schönseer Moorbach, které leží v přírodním parku Oberpfälzer Wald ( Hornofalcký les)1

Účel: komerční
Počet podlaží: částečně podsklepeno, 2 N.P. + podkroví
Počet pokojů: 9
Voda: vlastní zdroj
Plyn: ne
Elektroinstalace: 220/380 V
Odkanalizování: obecní kanalizace
Cena k jednání: 5.600.000,- Kč